Вила Дионис - Охрид
     Вила Дионис се наоѓа во елитната туристичка населба Лагадин, на 7км од Охрид.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби , студиа (2+2) и апртмани, опремени со кабелска, мини бар ,Wi-Fi, клима, сопствено купатило  и тераса со поглед на езерото и околните планини.Вилата има отворен базен со џакузи, сопствена плажа со лежалки веднаш до езерото,паркинг простор ,2 сидришта за чамци и глисер.
Во склоп на вилата  работи пица ресторанот Дионис кој нуди разни специјалитети од националната и интернационалната  кујна.
  Сместена помеѓу Охридскиот брег и планината Галичица, Вила Дионис е идеално место за одмор каде што на гостите покрај прекрасната плажа им се достапни и водени спортови, планинарење,возење  велосипеди.Вила Дионис е одлично место за  забава, фамилијарен  одмор, помали симпозиуми и семинари.

Населба Лагадин
 
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
tel/fax:  00389 46 28 55 35
             00389 70 35 28 78
             00389 78 29 80 60