Хотел Милениум Палас - Охрид
  
  
                                 
  
 
   
  Хотел Милениум Палас хотел со 4 ѕвездички лоциран на бреговите на прекрасното Охридско Езеро. Се наоѓа на 10 км од Охридскиот аеродром, што го прави лесно достапен од која било светска дестинација.

 Хотелот има капацитет од 69 соби : 45 стандардни двокреветни, 10 дуплекс, 6 делукс соби и 8 јуниор апартмани. Секоја соба е опремрна со клима уред , безжичен интернет , дирекна телефонска линија, кабелска телевизија. детектор за чад ,купатило со туш кабина или када.

Хотел Милениум Палас отсекогаш уживал врвна репутација за организирање на конференции и меѓународни конгреси,  деловни состаноци и промоции.

Покрај другите услуги на располагање ви е спа центарот со сауна, парна бања,  теретана и масажа.

Ресторанот ,,Милениум“ е со капацитет од 190 лица и тераса со капацитет од 80 лица. Овозможува врвна услуга независно дали се работи за организирање гала свечености или банкети, коктел забави и деловни приеми.

По долгите прошетки по Охридското крајбрежје ,овој пријатен амбиент ќе го надополни вашиот впечатик од гостопримството на овој град.


Хотел Милениум Палас
Кеј Македонија бб

Информации и резервации
на тел./факс: + 389 46 263-361

e- mail: milenium_palace@ t.mk