Best Western Hotel Turist


Best Western Hotel Turist e хотел од висока категорија, кој во 2002 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели Best Western. Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, трговски и шопинг центри, како и главните туристички атракции.

На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и  идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на снек барот или хотелскиот ресторан “Ројал”

Best Western Hotel Turist располага со:

  • 74 комплетно опремени соби и апартмани  од кои: 54 еднокреветни соби, 15 двокреветни соби, 5 апартмани
  • хотелски ресторан “Ројал”
  • 3 конференциски сали
  • бизнис центар
  • снек бар
  • фитнес центар
  • мини казино
  • сопствен паркинг простор и 24 часовно обезбедување
Информации и резервации:
Ул.Ѓуро Стругар бр.11
тел. 389 2 3289 111
fax. 389 2 3289 100

www.bestwestern-ce.com\turist
www.makedonijaturist.com.mk
e.mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите